Soutěže

05.03.2016 Dobrovice

Hra Plamen – celoroční činnost kolektivu mladých hasičů - druhá část: Štafeta požárních dvojic

Tak jsme si ráno trochu přivstali, abychom mohli pokračovat v naší soutěžní činnosti a zúčastnili se  druhé části soutěže Plamen. V 7:45 jsme vyrazili směr Dobrovice, kde byla, v místní sokolovně, na programu započítávaná druhá část hry Štafeta požárních dvojic a k tomu ještě Memoriál B. Buriánka v uzlování.

Na štafetu jsme trénovali v kněžmostské hale.

Poctivý trénink se vyplatil. Družstvo starších ve složení: E. Stejskalová, D. Pros, V. Stejskal, Z. Zdobinská, D. Stejskal se umístilo na nečekaném druhém místě. Ani druhé družstvo mladších ve složení: E. Stejskalová, P. Stuchlík, F. Ottomanský, O. Rychtr, Š. Rychtr si nevedlo špatně a za svými „staršími kolegy“ zaostalo jen pár vteřin.

Uzlování – Memoriál B. Buriánka - už tak úspěšné nebylo. Opět i zde, jak se říká, jsme sbírali zkušenosti a děti si vyzkoušeli motání uzlíků pod trochu větším „tlakem“ , než jak byli zvyklí z „klídku“ v klubovně. Na příště zase natrénují, a bude to lepší.

Soutěž proběhla bez problémů, dopoledne uteklo jako voda, takže po vyhlášení výsledků jsme se spokojeně vraceli a domů dorazili kolem 13:30.

Už se těšíme na další část soutěže, která se tentokrát koná na hřišti 2. ZŠ v Mnichově Hradišti.

J:-D

03.10.2015 Kosmonosy - Ještě jsme se "prakticky" neznali a už jsme soutěžili. :-)

Hra Plamen – celoroční činnost kolektivu mladých hasičů - první část: ZPV (závod požární všestrannosti)

Ještě než oficiálně začala činnost kolektivu mladých hasičů (MH), zapojili jsme se do dalšího začínajícího ročníku okresní celoroční hry PLAMEN. První část ZPV se konala v okolí koupaliště v Kosmonosech. Měla charakter branného závodu  a zúčastnila se jí narychlo sestavená hlídka ve složení: D. Stejskal, V. Stejskal, E. Stejskalová, D. Pros a Š. Rychtr.

Nálada byla více než pozitivní, a tak po krátké předstartovní přípravě a nástupu všech soutěžících přišel na řadu první „ostrý“ test nově vznikajícího kolektivu.

V pěkném prostředí a za příznivého počasí se ambice na umístění rozhodně neočekávaly a výsledek to i potvrdil (13. místo). Družstvo však sbíralo cenné zkušenosti, kterých si dozajista společně s dobrou přípravou přenesou do dalších závodů a soutěží, kterých se chce účastnit.

Začátkem nic nekončí, tak jen doufejme, že nám to vydrží  a všichni členové našeho mldého kolektivu budou mít z nově vznikjící aktivity radost a zábavu.

J:-D